Для Вас, батьки (консультації, поради, завдання тощо.)


Сухе плавання: навіщо і кому потрібно

Професійним плавцям не завжди потрібен басейн, щоб плавати. Більше того, їм часто потрібно «плавати» без води. Що таке сухе плавання, кому і для чого воно потрібно розглянемо в нашій статті.

Для кого потрібно сухе плавання

По суті, сухе плавання  ̶  це комплекс тренувань, що імітують цей самий процес у воді. М’язи задіюються ті ж самі, інше лише середовище. Додатково включаються ще деякі вправи, які покращують загальний рівень фізичної підготовки та розвивають силу, витривалість, швидкість, спритність і гнучкість.

Сухим плаванням займаються усі професійні плавці незалежно від рівня майстерності. Для новачків такі тренування потрібні, щоб у звичному комфортному середовищі пропрацювати певні рухи і дихання і вже підготованими виходити на воду. Більш досвідчені спортсмени на тренуваннях вдосконалюють набуту техніку. Крім того, вправи з сухого плавання використовуються в якості розминки перед заняттям в басейні, щоб розігріти тіло, зменшити нагрузку на м’язи у воді і покращити координацію.

Переваги плавальних тренувань на суші

Найголовнішою перевагою сухих тренувань є доступність. Адже займатися можна в звичайному залі або навіть дома задіюючи лише вагу власного тіла без додаткового інвентарю. Також сухе плавання  ̶  дуже дієвий спосіб не втратити фізичну форму і продовжити розвиватися в обраному виді плавання на період, коли немає можливості відвідувати басейн. Особливо в карантинних реаліях це було дуже актуально. 

Деякі рухи і якості, зокрема витримку і гнучкість, важко тренувати у воді. З ними легше і ефективніше працювати на суші і вже з напрацьованим досвідом іти у басейн. Деякі рухи навпаки простіше виконувати у воді за рахунок її виштовхувальної сили. Тому при сухих тренуваннях більше укріплюється м’язовий каркас спортсмена.

Вправи для сухого плавання

Повноцінне заняття з сухого плавання може тривати від 30 хвилин до години. У структурі тренування можна виділити кілька блоків:

  • дихальні вправи з задіянням великих м’язів плечей та спини;
  • розминка для суглобів: різного роду оберти в суглобах плечей, колін, поясу;
  • вправи на укріплення м’язів (планка, човник тощо);
  • силові вправи (віджимання, з використанням тренажерів);
  • аеробні вправи (аеробна гребля, заняття в спортзалі);
  • заминка.

Однією з класичних і кращих програм тренувань з сухого плавання вважається комплекс Кіфута (тренера збірної США з плавання), який включає 25 вправ. Виконувати його можна як вдома так і в спортзалі. Нижче наведемо кілька прикладів:

1.    Стрибки хрест-навхрест: руки на талії, спина пряма, стрибаємо, перехрещуючи ноги 10-30 разів.

2.    Прес: лягаємо на спину, руки заводимо назад, витягнуті, як при плаванні стрілочкою, одна долоня на іншій. Піднімаємо корпус, намагаючись торкнутися долонями до носочків. Робимо у пришвидшеному темпі 5-10 повторів. 

3.    Класичні віджимання 5-15 разів.

4.    Русалонька: стоїмо на колінах, руки за голову, почергово присідаємо на праву і ліву сторону від гомілки.

5.    Кут: вихідна позиція така ж, як у вправі 2, але при згинанні ноги теж відриваються від підлоги одночасно з руками.

6.    Мачта: лежачи на боку, обперши голову на зігнуту в лікті руку, піднімаємо і опускаємо ногу 20 - 100 разів. Потім міняємо сторону. 

7.    Будь готов: сидимо на підлозі відхиливши спину назад і почергово підтягуємо ліву руку до правої ноги і навпаки. Повторюємо 10-20 разів.

8.    Велосипед: сидячи на підлозі з ногами разом, руки за головою, згинаємо коліно і тягнемося до нього ліктем протилежної руки, повертаємось у вихідне положення і робимо аналогічно на іншу руку і ногу.

9.    Коник: вихідна позиція як для віджимань, стрибаємо підтягуючи ноги під себе і повертаємось у початкове положення. Повторюємо в швидкому темпі 20 разів.

10. Футбол: приймаємо упор лежачи на спині з витягнутими руками і прямими ногами. Почергово піднімаємо ноги вверх, наче б’ємо по м’ячу. Повторюємо 15-30 разів на кожну ногу.

11. Риба (кріль): лежимо на животі витягнувши руки і ноги, піднімаємо їх вгору по черзі роблячи рухи вверх-вниз. Повторюємо 40-100 разів.

12. Ножиці: лежчи на боку, обперши голову на зігнуту в лікті руку, відводимо одну ногу вперед, а іншу назад. Виконуємо по 50 разів на кожну сторону.

13. Козлик: лягаємо на спину, руки витягнуті вздовж корпусу, почергово підтягуємо коліна до кожної з сторін.

14. Нахили: сідаємо, розводимо ноги як для розтяжки, руки в положенні стрілки піднімаємо вверх, почергово дотягуємось долонями до правого та лівого носка. Робимо по 10-30 нахилів на кожну ногу.

15. Прогин: стоїмо на колінах і з такого положення відводимо спину назад без допомоги рук, потім знову вирівнюємо.

Для більшої ефективності можна використовувати додатковий інвентар: різноманітні еспандери, тренажери, фіксатори.

При регулярних заняттях в басейні на тиждень буде достатньо 1-2х тренувань з сухого плавання, якщо ж можливості займатися у воді немає, тоді потрібно 3-5 тренувань на суші.

У клубі «Гран Прі» ви можете порокачати ваші плавальні навички, записавшись на тренування до чемпіонів світу та України. 

Grand Prix

 

СПОРТИВНІ РОЗВАГИ

Крнспект спортивної розваги "Країна мячів" | Конспект. Фізична культура

У період літніх канікул або карантину перед батьками й педагогами позашкільних установ стоїть важливе завдання – забезпечити дітям цікаве і корисне дозвілля. Головний акцент при цьому повинен бути на фізичному розвитку. Спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі – ідеальний спосіб організації збалансованого відпочинку, що сприяє як інтелектуальному, так і фізичному розвитку дітей. Крім груп м’язів, Спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі тренують психофізичні й розумові якості.

Щоб прищепити дитині інтерес до фізичної культури з ранніх років, рекомендується проводити спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі в ігровій формі. Важливо також враховувати, що переваги в спорті у хлопчиків і дівчаток різні. Підбираючи ігри та спорядження, необхідно враховувати інтереси юних спортсменів.

Дітям різного віку подобаються рухливі розваги з м’ячем – передачі, підкидання, забивання. Саме тому вихователі в дитячих садах часто дають їм на прогулянках м’яч. Приємна побічна дія від таких занять – постійні фізичні тренування.

Також спортивні ігри розвивають почуття ритму, спритність, допомагають формувати правильну систему координації рухів. З м’ячем корисно займатися з найменшими, щоб розвивати моторику рук, робити суглоби рухливими й гнучкими. А ще кажуть, що регулярні спортивні ігри позитивно впливають на діяльність мозку.

Дошкільнятам потрібні активності на зразок волейболу, футболу або, може бути, баскетболу: вибирайте те, що більше подобається дитині. Це досить складні ігри, зате вони розвивають всі групи м’язів. Займатися краще на аматорському рівні, тому що у професійного спорту недоліків більше, ніж переваг.

Спортивні ігри для дітей на свіжому повітрі шкільного та дошкільного віку – естафети. Бігати й присідати просто так дитині може бути нецікаво, а дух змагання завжди робить свою справу. Також естафети тренують силу волі й сприяють розвитку особистісних якостей. Це можуть бути перетягування канатів, метання дисків або літаючих тарілок, скейтові гонки – було б бажання і хороша компанія, а цікаві варіанти знайдуться завжди. Не ставте перемогу на головне місце: грамотна мотивація налаштовує на успіх, але не прирівнює поразку команди до особистого провалу.

 

ЛІТО - СПОРТ , ВІТАМІНИ


Вітаміни влітку для дітей вкрайнеобхідні. Попереду три літніх місяці, протягом яких потрібно зайнятися здоров'ямдитини.
Ось сімканайбільшпотрібних вітамініввлітку для дітей
Одним з популярнихвітамінів є вітамін А, але не всізнаютьйогосправжнюкористь. Багатонаївновважають, щовітамін Апотрібноприйматитількитоді, коли є проблемиіззором. Ні, такожвіндопомагає при алергії, покращуєрістволосся, зубів. В основному цейвітамінможнаотримати з наступнихпродуктів: морква (кращеїїїстизі сметаною абонерафінованоюолією), листя салату, капуста (найбільшакількістьвітаміну Аміститься в савойськоїкапусти), печінка (найкращеморськихриб), нирки, риб'ячий жир ,вершкове масло, яєчнийжовток, вершки (будьте обережні, жирні вершки у великих кількостяхшкідливі), молоко. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 450 мкг, підліткамнеобхідно в два рази більше до 800-1000 мкг. 
На другому місцівітамін Сабо як ми звиклиговорити, аскорбінова кислота. Якщоприйматиаскорбінову кислоту в ранністадіїхвороби, у вас і ваших дітейніколи не буде хронічного кашлю абонежиті. Вітамін С є одним з найпотужнішихантиоксидантів тому уповільнюєстарінняорганізму. Шукайтевітамін С в наступних продуктах: чорна смородина (найбільшакількість, майже 200 мг), плоди шипшини (190 мг), цитрусові (~ 100 мг), червонийперець (40-60 м г), зелень молодоїріпи, капуста, помідори . Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 45 мг, підліткамдостатньо 70 мг. 
Третємісце за популярністюотримуєвітамін Е. Даний вітаміндопоможе людям страждаютьпошкодженнямишкіри, вітаміндопомагаєшвидкійрегенерації. Для попередженнякатаракти, особливо спадковою. Хвилюютьзахворюваннясерця? Вам треба зміцнитиімунну систему дитині? Їжтепечінку, листя салату. Полюбітьпророщенупшеницю, рис без солі, яєчнийжовток. Діяпосилюється при поєднанні з мінералом селеном і вітамінами А, В, С. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна складати не більше 6 мг, підліткам не більше 12 мг. 
Четвертемісце. Часто мамизадаютьпитання: як зупинитикапризи, плаксивість, слабкість у дитини? Відповідь проста: введіть в харчовийраціоннаступніпродукти: висівки, ячмінь, хліб з борошна грубого помелу, вівсянкуабовівсянийкисіль, квасоля, боби, дріжджі, горіхи (лісові, волоські, арахіс).


Зданими продуктами видастемалюковівітамін В1. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 0,8 мг, підліткам не більше 1,3 мг. 
П'ятийучасник. Вітамінсприяєпродовженнюжиття, потрібен при запаленні очей, для гладкостішкіри. Тріскаються губи, значить цьоговітаміну у вас мало. Про якийвітаміні ми говоримо? Вітамін В2. Вінміститься в капусті, свіжомугоросі, яблуках (кращезелених), зеленоїквасолі, помідорах, ріпі, пивнихдріжджах, яловичоїпечінки. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 0,9 мг, підліткам не більше 1,6 мг. 
Як шкода вітамін В6 і вітамін В9 (друге ім'яйому - фолієва кислота) вони всього на 6 місці за популярності. Якщо у дитини часто виділяєтьсягній з вуха і цесупроводжується болями, йому треба датипродуктиіззазначенимивітамінами: каші з недроблених круп на молоці, чорнийхліб, риба (для дітейнамагайтесявибирати не жирнісортириб - сріблястого хека, тріску, судака, навагу ), висівки, свіжийяєчнийжовток, яловичина. Не забувайте про салат, редиску, редьку, ріпу. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 1,0 мг, підліткам не більше 1,8 мг. 
Заключнийрічний призер, Вітамін Д. Віннеобхідний для роботисерця, надаєенергію. Без вітаміну Д до нас в організм не зможепотрапитикальцій, вітамін Д є природним транспортером. Якщо у дитини мало вітаміну Д настаєрахіт. Вліткубільшеїжтеяйця, вершкове масло, печінка, пийте молоко. Добова доза для дітейвід одного року до трьохроків повинна становитивід 10 мг, підліткам не більше 2,5 мг. 
Запам'ятайте: вітаміни А, В1, В2, В6 влітку для дітей вкрайнеобхідні для нормального розвитку. А щекраще, якщоїхприймати разом. 
Список вітамініввлітку для дітей можнадоповнитимінеральнимиречовинами, білком, адаптогенами (корінь женьшеню, айва японська, радіоларожева, елеутерокок, ехінацеї, мумійо і т. д.). 
"

Цікаві дихальні вправи"Дихальна гімнастика, коридля дітей

Дихальна гімнастика у вузькому значенні — це спеціальні вправи для розвитку дихальної мускулатури, які відіграють важливу роль в оздоровленні організму, тому дітей обов’язково потрібно навчати дихати правильно.

Почавши займатися з дитиною досить простими, але ефективними вправами з дихальної гімнастики, ви забудете, що таке простуда, бронхіт, ларингіт.

Отже, чим же щекорисна дихальна гімнастика для дітей:

1.    Збагаченням киснем усіх клітин і органів дитини.

2.    Поліпшенням роботи серцево-судинної і нервової систем, органів травлення.

3.    Керування диханням і, як наслідокволодінням собою.

4.    Зняттям напруги голосових зв'язок.

5.    Профілактикою хвороб органів дихання.

6.    Зміцненням імунітету.

Дихальна гімнастика для дітей дає можливість правильно дихати - при глибокому вдиху потрібно заповнити повітрям легені, розширюючи грудну клітку, а при видиху - виштовхнути все повітря стисканням легенів. При цьому вдих повинен проводитися через ніс, а видих більш плавно і повільніше через рот.

Займатися можна в будь-який час: вранці, після зарядки, на прогулянці в парку або після денного сну, як вам зручно.

Головне - виконуйте вправи разом з дитиною та дотримуватися деяких правил. Для початку потрібно добре провітрити приміщення. Потім почніть робити 1-2 вправи, поступово збільшуючи час і частоту. Плечі при цьому повинні бути опущені, а міміка виглядати природною. І обов'язково стежити за самопочуттям. При запамороченні, блідості, слабкості потрібно відразу припинити сеанс. Основні аспекти дихальної гімнастики:

·         Час сеансу 10-20 хвилин.

·         Займайтеся з дитиною не раніше, ніж через годину після їжі.

·         До вправ додавайте іграшки, машинки, ляльки, щоб сам процес проходив в розважальному форматі.

·         Форма одягу - легка, температура приміщення близько 20 С º.

Велике значення має регулярність занять. Адже результат буде помітний не відразу, а через деякий час.

Ми знаємо, що найлегше навчати дитину в процесі гри. Дихальні вправи не виняток. Тому придумуйте веселі і смішні назви вправам, модифікуючи і підлаштовуючи їх під дитину.

Для виконання дихальної гімнастики рекомендуємо наступні вправи:

 "Повітряна кулька". дитина лягає на спину. На вдиху надуває свою повітряну кульку - животик, а на видиху здуває її. Головна умова - все робити повільно.

 «Водолаз».  Дитина уявляє собі, що на морському дні шукає скарби і затримує дихання на стільки, на скільки  може.

 «Паровоз». Зображуємо паровозик в русі, пародіюючи його звуком «Чух-чух-чух», а після зупиняємося і вимовляємо: «Ту-ту-тууу»

«Годинник». Махати ритмічно випрямленими руками вперед-назад повторюючи «тік-так».

 «Квіти” Як духмяно пахнуть квіти! Задоволені всі діти. Кожен з них відчути рад Цей чудовий аромат. Глибоко вдихнути через ніс, видихнути, промовляючи слова: “Чудово!”, “Який аромат!” Як духмяно пахнуть квіти! Задоволені всі діти. Кожен з них відчути рад Цей чудовий аромат.

«Носоріг». Уявляємо себе носорогом, який дихає по черзі через одну ніздрю.

Для дітей старшого дошкільного віку дихальна гімнастика стає грою, яку можна знайти скрізь. Наприклад,  можна побулькати в склянку з соком через трубочку. Не поспішайте лаяти дитину, фахівці стверджують, що це чудова вправа для дихання. Важливо, щоб дитина при бульканні не надувала щоки, а губи тримала в одному, нерухомому положенні.
Крім цього, купіть дитині мильні бульбашки – це теж відмінна гра і тренування дихальної системи. У рухливих іграх, використовуйте звукові вправи, такі як клич індіанців (прикриваючи рот рукою, видаємо будь-які голосні звуки). Насправді, ідей для ігор з елементами вправ дихальної гімнастики – безліч. Все залежить, шановні батьки, від вашого ентузіазму та бажання займатися з дитиною.

Підготовлено за матеріалами інтернет-ресурсів.

 

Дихальна гімнастика для дітей

 

Дихальна гімнастика Стрельникової: для дітей дошкільного віку

Дихальна гімнастика  відіграє важливу роль в оздоровленні організму, тому дошкільників обов’язково потрібно навчати дихати правильно. Але як правильно? Вдих повинен проводитися через ніс, а видих через рот. При вдиху стежити, щоб плечі не піднімалися, а під час видиху плавно видихати повітря, щоб щоки не роздувалися. Аби вдих був поглибленим, дітям пропонують конкретне й зрозуміле завдання — «понюхати квітку». Для цього під час вдиху їм слід припідняти голову, випрямити шию.

Користь дихальної гімнастики:

Дихальні вправи сприяють насиченню киснем кожної клітинки організму. Уміння керувати диханням сприяє вмінню керувати собою. Крім того, правильне дихання стимулює роботу серця, головного мозку і нервової системи, позбавляє людину від багатьох хвороб, покращує травлення (перш ніж їжа переварена і засвоєна, вона повинна поглинути кисень з крові і окислитися). Дихальна гімнастика розвиває ще недосконалу дихальну систему дитини, зміцнює захисні сили організму і має ряд переваг.

А щоб така гімнастика стала ще й цікавою для малечі, пропоную з нескладного побутового матеріалу, який знайдеться в кожному домі, виготовити незвичайні посібники. Ви і ваші діти отримають не лише користь, а й веселу гру!

Роль спорту в житті дитиниhttps://dnz15pazlik.vn.ua/sites/default/files/kids-sports-design-vector-illustration-eps-graphic-59943122.jpg

Ніхто не стане сперечатися, що займатися спортом корисно, особливо для здоров'я. Що завдяки його впливу діти ростуть більш міцними і витривалими, застуди бувають рідше, а імунітет стійкіший. Це все так, але спорт – це більше, ніж просто здоров'я. У ньому є багато переваг і користі не тільки на фізичному, але і на емоційному рівні. Діти, захоплені тренуваннями, не витрачають стільки часу на комп'ютери, планшети. Їм просто ніколи. Вони натхнені своїми заняттями, успіхами і поставленими цілями.

До того ж, не секрет, що спортивні заняття впливають на успішність дитини в навчанні. Було проведено ряд експериментів, на основі яких було доведено, що при хорошому фізичному розвитку дитина засвоює матеріал краще однолітків. Все тому, що на тренуваннях відбувається насичення організму киснем, а це, в свою чергу, активізує роботу мозку.

Сила волі і характер теж не стоїть осібно. На заняттях діти вчаться долати себе і свої слабкості, йти вперед і не здаватися, формувати сильну особистість, здатну досягти багато чого. Фізична активність завжди пов'язана з різноманітними перешкодами і труднощами. Справляючись з ними, дитина піднімає самооцінку і гордість за свої досягнення. Стає поки ще маленьким, та все ж чемпіоном.

Спорт і успіх тісно пов'язані між собою. Дивіться самі, цілеспрямованість – зосередженість думок, почуттів і дій, спрямованих на досягнення мети. Завзятість і наполегливість – як складові шляху до мети. Витримка і самовладання – ясність розуму, управління емоціями, особливо в критичній ситуації, вміння швидко реагувати на зовнішні чинники без паніки. Все це становить успіх. Де, як не в спорті, вони розвиваються і застосовуються від заняття до заняття найуспішніше.

Крім вище перерахованого, не варто випускати з уваги і соціальну сторону спорту - заняття в колективі. На спортивних заняттях дитина вчиться спілкуватися, співпереживати і допомагати, бути частиною команди, знаходити компроміс і відчувати себе впевнено в соціумі. В процесі гри діти спілкуються не тільки між собою, і з дорослими людьми. Всі ці якості стануть в нагоді дитині не тільки в відповідальні шкільні роки, а й протягом усього життя.

Крім цього спорт, особливо для дітей молодшого віку, допоможе вирішити ряд проблем з фізичним розвитком:

- Постава
- Гнучкість
- М'язова маса
- Опорно-руховий апарат
- Зміцнення нервової системи
- Поліпшення функції судин і серця
- Роботи органів дихальної системи

На занятті діти вихлюпують накопичену енергію, при цьому заряджаючись позитивними емоціями і відмінним настроєм.

Виростаючи, ваша дитина не обов'язково стане олімпійським чемпіонам і великим спортсменом, якщо у неї немає до цього прагнення. Головне в тренуваннях, щоб вони подобалися малюкові, і він отримував від них задоволення. Біг до улюбленого тренера, а після – вибігав щасливий і задоволений із залу з палаючими очима і фразами: «Мама, мама, а у мене вийшло».

Успіхів вам і спортивних радощів. І пам'ятайте. Будьте прикладом для своїх дітей – займайтеся спортом разом з ними.

 

Види загартування влітку

Як зміцнювати своє здоров'я. Загартовування. | Тест з предмету Я у світі –  «На Урок»

Впродовж життя організм людини пристосовується до зміни навколишнього середовища постійно змінюючись та загартовуючись.

 

Тренування організму лежить в основі адаптації. Методи загартовування відомі з давніх часів. Перші відомості дійшли до нас з індійського епосу Рігведа (1500 р. до н.е.), надалі про користь загартовування говорив відомий лікар Гіппократ. Загартовування підвищує стійкість організму до несприятливих впливів холоду, спеки, пониженого атмосферного тиску, сонячної радіації. Людина стає виносливішою, стійкішою до зовнішніх подразників, менше хворіє.

Загартовування – запорука здоров’я та якості життя – це система тренування, спрямована на пристосування організму до добових, сезонних, періодичних або раптових змін температури, освітлення, магнітного і електричного полів Землі.

Заняття фізичними вправами, як правило, супроводжуються супутніми діями природних факторів – повітря, води і сонця, які є головними засобами загартовування організму. Однак це не єдиний механізм підвищення стійкості організму до перепадів температури. Переважний розвиток тих чи інших фізичних якостей веде до зміни реактивності системи терморегуляції.

Якщо розвиток швидкісно-силових якостей практично не проявляється ефектом загартовування, то удосконалення загальної витривалості, в основі якої лежать аеробні механізми енергоутворення, є прямим шляхом до підвищення опірності організму. Дитячий організм необхідно почати загартовувати ще змалечку. Для цього не треба чекати конкретного віку, або сприятливих умов. Треба просто почати. Єдиною пересторогою, яка може змусити вас ненадовго відкласти процес загартовування дитини – це нездужання малюка. Якщо дитина почуває себе не дуже добре, не варто перевантажувати організм ще й стресами, на кшталт загартовування. Нехай організм спочатку переможе застуду, а вже потім можна переходити до створення додаткового захисту.

Основні принципи та методи загартовування дитячого організму

Коли починати загартовувати малюка? В принципі, загартовувати можна починати вже з перших днів життя малюка. Це не означає, що дитину треба кидати в ополонку взимку. Треба підібрати правильний та оптимальний метод, який буде приносити лише користь дитині. Метод загартовування і його інтенсивність залежить від віку.Головне пам’ятати правило: чим менша дитина, тим м’якшою мусить бути процедура. Поступово треба збільшувати інтенсивність сили діючого фактора. Загартовування так і працює – організм поступово звикає до дії подразників і з часом вносяться корективи щодо навантаження.

Як загартовувати?

1.Враховуйте самопочуття малюка до і після процедури загартовування.

2.Головне, проводити цей процес в ігровій формі, щоб малюку подобалось.

3.Тоді він буде отримувати задоволення в процесі загартовування і вам не доведеться примушувати його.

4.Комбінуйте різні методи загартовування, тоді це дасть більший результат. 

5.Розпочинати процес загартовування можна не залежно від пори року. 

Основні методи загартовування:

Повітряні ванни 

Вік: з народження. Цей метод можна починати одразу після народження і полягає він в поступовій зміні температури в приміщенні. Час отримання повітряних ванн залежить від самопочуття малюка та його віку. Для новонародженого буде достатньо просто залишити його на декілька хвилин під час зміни підгузка. Для одномісячного і більше малюка час отримання повітряних ванн можна збільшувати, додаючи зарядку та розминку. Розпочинати цю процедуру варто з 1-2 хвилин. Кожні 5 днів збільшувати час на 2 хвилини. До 6 місяців час прийняття повітряних ванн може доходити до 15 хвилин. Після 6 місяців – 30 хвилин. Максимальний час повітряних ванн для дітей 2-3 років – 30-40 хвилин. Оптимальна температура для повітряних ванн в залежності від віку: до місяця – 23?С;від 1 до 3 місяців – 21?С; від 3 місяців до 1 року- 20 ?С; більше 1 року – 18?С.

Коли у вашому домі є новонароджена дитина, приготуйтесь провітрювати приміщення до 5 разів в день по 10-15 хвилин взимку, а влітку тримати кватирки майже завжди відкритими. Маленьким дітям треба в 2,5 рази більше кисню, ніж дорослому, крім того, це зменшуватиме температуру в кімнаті на 1-2 градуси. Зменшувати температуру можна і за допомогою кондиціонеру, але він не заміняє провітрювання. Це важливо пам’ятати.

Прогулянки

Вік: з народження. Прогулянки на свіжому повітрі є дуже важливими для малюка і є одним з ключових способів загартовування. Влітку новонароджених можна виносити на прогулянку майже одразу після народження. Спочатку варто обмежитись 20-40 хвилин, але дуже швидко час можна збільшувати до 6-8 годин в день. Взимку головне не переохолодити дитину. Взимку прогулянки слід розпочати з 5-7 хвилин і поступово дійти до 1,5-2 години два рази в день. Допустимий температурний режим взимку для прогулянок: До 3 місяців – 10?С; старше 3 місяців – -12?С; старше 6 місяців – -15?С; старше 1,5 року – можна гуляти мінімум 2 рази по 2,5-3 години при – 16? С.

Одягати малюка слід по погоді, але так, щоб йому було комфортно. В більшості випадків треба орієнтуватись на себе, одягаючи малюка трішки тепліше, ніж себе. Влітку одяг має оберігати дитину від перегрівання, а взимку – від переохолодження. Запам’ятайте – нежить не є причиною відкласти прогулянку. Достатньо лише дитині прочистити ніс.

Сонячні ванни

Вік: з народження. Сонячні промені дуже сприятливо впливають на імунну систему дитини. Тому не зволікайте, якщо на вулиці сонячно, одразу одягайте малюка і йдіть з ним на прогулянку. Але варто пам’ятати, що не можна гуляти з дитиною до року під відкритим сонцем. Обов’язково одягніть на дитину головний убір, або прогуляйтесь парком, де багато дерев. Свою дозу корисного ультрафіолету він отримає без додаткового перегрівання організму. Але це, в основному, стосується літнього періоду. В інші пори року, коли сонце не сильно пече, кількість сонячних ванн і їх тривалість можна збільшувати. За літо кількість сонячних ванн має досягати близько 30 разів. Але якщо температура на вулиці досягає 30 градусів, сонячні ванни приймати не можна. Після кожної сонячної ванни треба проводити водну процедуру і обов’язково витирати малюка – краплі води, що залишаються на тілі сприяють перегріванню організму.

Ходьба босоніж

Вік: як тільки почне ходити. Як тільки малюк навчився ходити самостійно, можна розпочинати загартовування цим методом. Спочатку, нехай дитина походить по підлозі вдома в легеньких шкарпетках. Поступово можна дозволяти йому ходити босоніж. Влітку дайте дитині походити босими ногами по камінчиках та травичці десь на природі. Починати варто від 30 хвилин в день, поступово збільшуючи час загартовування. Після цього, розітріть ступні дитини до легкого почервоніння. Це покращить кровообіг. Це не лише загартовує організм, а й застраховує від плоскостопості та деформації ноги.

Водні процедури

Вік: з народження. Водні процедури значно краще і швидше впливають на загартовування організму дитини. Треба привчати до них дитину поступово, щоб не викликати у неї спротив до води та купання в цілому.

Ванна. Малюкам варто розпочинати зі щоденного купання при температурі 36? С впродовж 5 хвилин. Після завершення купання облийте дитину водою на 2 градуси менше, ніж була при купанні. З трьох років можна починати вводити контрастний душ – при купанні в теплій воді 10-15 секунд постояти під холодним душем.

Обтирання. Змочуємо губку в теплій воді (37 градусів) і, трішки відтиснувши воду, обтираємо нею дитину, починаючи з ручок та ніжок. Обтираємо впродовж 2 хвилин, після чого ретельно витираємо. Холодна пляма. При завершенні купання, в теплу воду доливається небагато холодної води, куди знову занурюється малюк.

Можна повторити процедуру декілька разів.

Контрастне обливання ніжок. Для цього методу знадобляться дві посудини. Одна з теплою водою 37 °С, інша – на кілька градусів холодніша. Спочатку ставимо ніжку в посудину з теплою водою на хвилину, а потім на 15 секунд в посудину з прохолоднішою водою. Ця процедура підходить для дітей від 6 місяців до року.

Загальне обливання. Після того, як викупали малюка, обливаємо спочатку ніжки, а потім і все тіло дитини водою на кілька градусів холоднішою. Цю процедуру треба робити дуже швидко, щоб малюк не встиг розкапризуватись. Після цього ретельно витерти дитину. (Для дітей від 3 місяців до 2-3 років.)

Купання на відкритому просторі.

Купання в річках, озерах варто розпочинати, коли дитині виповниться 1,5-2 роки. Спочатку 1-2 рази окуніться з дитиною, після чого ретельно витріть рушником. Коли дитина звикне до цієї процедури, кількість часу, проведеного у воді, можна збільшувати. Але важливо слідкувати за тим, щоб дитина не перегрівалась та не переохолоджувалась у воді. Система процедур, яка дозволяє посилити нечутливість організму до негативних впливів зовнішнього середовища і є загартовуванням. Всі ці процедури дозволяють виробляти в організмі умовно-рефлекторні реакції терморегуляції. Нормальна терморегуляція не допускає переохолодження внутрішніх органів людини, зберігаючи для них прийнятну температуру. Загроза перегріву або переохолодження органів тіла стає сигналом для судин організму. Ті в свою чергу починають працювати в залежності від температури: або розширюються, або звужуються. Наслідком такої роботи є або збільшення, або стримування тепловіддачі. Якщо процедури загартовування проводити на постійній основі, то в організмі міняється швидкість реакції системи терморегуляції. Тому сильні перепад температури навколишнього середовища вже не зможуть принести загартованому організму значної шкоди. Це стосується і фізичного стану організму і психологічного. Спостерігається помітне підвищення працездатності, зниження емоційної напруги. Гарний настрій стає постійним супутником загартовування.

Починати загартовування слід з візиту до лікаря.

Консультації фахівця і контроль з боку лікаря необхідні. Адже тільки лікар зможе виявити можливі відхилення в організмі дитини і надасть рекомендацію як від етапу підготовки приступати до етапу загартовування. Розпочинати процедури загартовування краще з самого дитинства. У цьому випадку система терморегуляції буде формуватися одночасно з формуванням дитячого організму. Відповідно і механізми імунобіологічного захисту будуть розвиватися гармонійно. Основними правилами загартовування повинні стати принципи комплексності та послідовності.

 

Літнє оздоровлення та відпочинок має велике значення для відновлення сил та поліпшення стану здоров’я дітей

              Літнє оздоровлення та відпочинок має велике значення для відновлення сил та поліпшення стану здоров’я дітей

Літо – час оздоровлення дітей. Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей.

Літньої пори діти максимально повинні бути на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.

Використати цей період необхідно дбаючи про повноцінне загартування повітрям, сонцем і водою. Ці природні чинники треба задіювати помірковано, не забуваючи про основні вимоги до загартувальних процедур: системність, послідовність, регулярність, урахування стану здоров’я та емоційного ставлення дитини до оздоровчих процедур.

Загартувальні процедури

Загартування - один із найважливіших заходів профілактики захворювань, зміцнення здоров’я дітей. Важливою умовою загартування є послідовність і систематичність проведення різних процедур. 

До водних і сонячних ванн діти можуть переходити лише після того, як звикнуть до повітряних ванн. До обливання можна переходити тільки тоді, коли вони звикнуть до обтирання, а до купання - коли звикнуть до обливання.

Загартування повітрям

·         Повітряні ванни в приміщенні (діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);

·         Повітряно-сонячні ванни (на прогулянках, які організовуються кожного дня по два рази). 

Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно одягати дитину – відповідно до сезону і погоди, щоб забезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. Важливо стежити, щоб діти не перегрівалися.

Загартування водою

·         Обтирання (Починати загартування водою можна з вологого обтирання (1-2 хвилини) спочатку з рук, шиї. Далі обтирати до пояса, потім ноги. Температура води від +32С ... +28С до +22С ... +20С); 

·         Обливання (Після прогулянки також можна обливати ноги дітей нагрітою на сонці водою з поліетиленових пляшок);

·         Купання (У гумових басейнах, встановлених на подвір’ї чи на майданчиках).

Загартування сонцем

·         Дітям рекомендується короткотривале перебування на сонячній ділянці. Вкрай обережно сонячні ванни проводяться дітям від 1 до 3 років;

·         Перші сонячні ванни треба приймати при температурі повітря не нижче +18С. Тривалість їх не повинна перевищувати 5 хвилин (далі додавати по 3-5 хвилин, поступово доводячи до години);

·         Загорати можна часто, але нетривало. Кращий час для засмаги у середній смузі - з 9 до 12 та з 16 до 18 години;

·         Приймати сонячні ванни найкраще ранком, коли повітря особливо чисте і ще не занадто пекуче, а також ближче до вечора, коли сонце хилиться до заходу;

·         Не рекомендується загоряти безпосередньо перед їжею і відразу після неї;

·         Сонячні ванни можна приймати через 30-40 хвилин після сніданку, а закінчувати не менш ніж за годину до чергового прийому їжі;

·         Треба пам’ятати, що під час відпочинку або розмови з дітьми не можна садити або ставити їх обличчям до сонця;

·         Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря +30С;

·         Слід пам’ятати, що водні процедури дітям проводять після сонячних ванн, а не до них.

Деякі поради батькам та вихователям для проведення ігор з дітьми та занять з фізичної культури

·         Влітку використовуються такі спортивні ігри, як бадмінтон, городки, ігри з м’ячем з елементами футболу, баскетболу, рухливі ігри (з ходьбою, бігом, рівновагою; з повзанням і лазінням; з киданням і ловлею предметів; зі стрибками; на орієнтування у просторі);

·         Під час літньої спеки ігри з бігом або стрибками доцільно організовувати у другій половині дня, у затінку;

·         Влітку заняття з фізкультури мають відрізнятися динамічністю, швидкою зміною діяльності;

·         Не треба забувати і про ранкову гімнастику. Влітку ранкову гімнастику обов’язково проводити на повітрі;

·         У теплу погоду діти мають робити гімнастику в трусиках і майках, по можливості, босоніж;

·         Крім оздоровчого ефекту, фізичні вправи діють тренувально на організм дитини (збільшують розумову і фізичну працездатність), дозволяють збільшити рівень фізичних якостей, впливають на формування і подальше удосконалення життєво важливих рухових умінь і навичок (плавання, ходьба на лижах і т.д.).

Регулярне застосування фізичних вправ і загартовуючих факторів покращує життєвий тонус організму, загальний стан імунної системи, функції вегетативних систем та працездатність

 

Заняття спортом влітку: основні рекомендації

Заняття спортом влітку: основні рекомендації

Для занять спортом немає поганої погоди чи пори року. І якщо восени чи взимку знайти причини позайматися вдома або в спортивному залі було переконливіше, то літо чи не найкраща пора, щоб потренуватися на свіжому повітрі. Однак важливо враховувати певні нюанси, щоб заняття спортом принесли користь, а не виснаження. 


В першу чергу важливо запам'ятати, що тренування в спеку заборонені! Оскільки висока температура прискорює кровообіг та серцебиття, а коли ви починаєте при цьому інтенсивно займатися спортом - ці процеси прискорюються в декілька разів. Відповідно викликаючи виснаження та стресовий стан для організму. Як наслідок від спорту буде більше шкоди, аніж користі.

Які переваги тренувань на свіжому повітрі?

1.     Різноманіття для вибору місця тренування, від спортивного майданчика до лісової місцевості.

2.     Вільний графік тренувань (тобто не потрібно орієнтуватися на графік роботи спортивного залу або тренера).

3.     Поповнення “запасів” вітаміну D.

4.     Можливість обрати активність, що найбільш до вподоби.

Однак попри це ви повинні враховувати погодні умови та мати уявлення та відповідні знання про виконання тієї чи іншої вправи. Адже результат в першу чергу залежатиме від техніки.

Які правила допоможуть займатися спортом з користю?

1.     Оберіть найбільш відповідний для цього час. Це може бути або ранок перед роботою, а вечірній час. Вдень, коли максимально підвищується температура повітря, навряд процес тренувань принесе вам задоволення. Тим паче, що вдень підвищуються ризики отримати тепловий або сонячний удар.

2.     Влітку доцільнішим буде обрати менш інтенсивні види заняття спортом, оскільки серце і так прискорено працює. А надмірні фізичні навантаження тільки посилюють його виснаження.

3.     Слідкуйте за водним балансом: в жарку пору під час тренувань кожні 15 хвилин приймайте по декілька ковтків води. В загальному, влітку об'єм необхідної рідини також необхідно збільшити.

4.     Обирайте спеціально підібраний та якісний для тренувань одяг. Це не повинна бути синтетична тканина. Оптимальним варіантом буде світлий та просторий одяг, з можливими додатковими отворами для забезпечення вентиляції. Не забувайте про головний убір. 

5.     Потурбуйтесь про свою шкіру застосовуючи сонцезахисний крем (SPF не нижче 35 або 50, в залежності від типу вашої шкіри). Особливо ретельно нанесіть захист на випинаючі частини обличчі - ніс та вилиці. 

6.     Якщо ви займаєтеся бігом - заздалегідь продумайте свій маршрут. Кращим варіантом влітку буде обирати місцевості де достатньо тіні та дерев.

7.     Починайте з невеликих навантажень, а якщо це біг, то з невеликої відстані. Не зациклюйтеся на часі, відстані. Прислухайтеся до свого організму. 

Пам'ятайте, що спортивні заняття повинні приносити задоволення. У разі якщо під час тренування ви відчуваєте себе не задовільно - припиніть активність.

 

Безпека під час ігор на вулиці

Забезпечуючи безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що:

·         Не потрібно одягати дорогі прикраси та інші дорогі аксесуари для дитини на вулицю.

·         Не потрібно вішати ключі на шию або на інше видне місце (кладіть їх у кишеньку).

·         Дитині не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати що-небудь з їх рук, сідати в машину і т.д. Обов'язково обговорить з малюком, що не можна відповідати на питання, де дорослі, хто вдома, де у будинки що лежить і т.д.

·         Дитина повинна знати про те, що потрібно завжди дивитися по сторонах (щоб не опинитися під колесами машини) при виході з під'їзду, переході через дорогу, під час ігор на прибудинковій території.

Щоб забезпечити безпеку дітей на вулиці, батьки повинні засвоїти з ними уроки на тему «хто я». 

Так дитина повинна знати наступну особисту інформацію:

·         ЇЇ ім'я, прізвище, домашню адресу і телефон, а також імена батьків.

·         Також необхідно вивчити з малюком, які небезпеки/травми можуть бути отримані ним або іншими дітьми: не чіпаємо гостре, важке, гаряче (щоб не поранитися, не вдаритися, не обпектися).

Правила безпечної поведінки дитини на вулиці


Не можна розмовляти з незнайомцями, брати будь-які предмети з їхніх рук, йти з ними. У разі, якщо незнайомець хоче застосувати силу, навчіть дитину кричати і втікати, кликати на допомогу.
Не можна брати з землі і навіть підходити до небезпечних предметів: шприци, ножі, биті пляшки, дивні пакунки і т.д.
Консультація для батьків “Правила безпечної поведінки дітей на вулиці” –  Новотроїцький ясла-садок №1 «Дзвіночок»
Не можна тікати від батьків, ховатися від них, забігати в
Правила безпечної поведінки дітей на природі | Калуська Міська Рада приміщення, транспорт без батьків.
Навчіть моделі поведінки дитину, якщо вона загубилася (що вона повинна робити, яку інформацію про себе називати, як кликати на допомогу).

Правильне взуття для спорту – запорука здорових стоп!

1. Матеріал

Як правильно підібрати ортопедичне взуття дитині (за розміром, об'ємом і  формою) — статья от экспертов Орто-ЛайнВерхня частина спортивного взуття часто виготовляється з текстилю – він добре пропускає повітря, тому навіть під час активних тренувань ноги не пітніють і не набрякають. Для повсякдення або занять на вулиці можна вибрати шкіряні кросівки, що не пропускають вологу. Підошву кросівок та іншого спортивного взуття здебільшого виготовляють з гуми та поліуретану – це міцні, але гнучкі матеріали, які забезпечують чудове зчеплення з поверхнею.

Добре, якщо устілка в кросівках зроблена з натуральних матеріалів та знімається – її зручніше сушити після занять або прогулянок, щоб уникнути розвитку грибкових інфекцій.

2. Застібка

Старшим дітям підійдуть моделі зі шнурівкою (вони надійніше фіксують ногу), а для малечі – взуття з липучками або зовсім без застібок.

3. Призначення

Для бігу, тенісу та спортивних ігор слід вибирати кросівки з хорошою амортизацією і візерунком «ялинка» на підошві. Для футболу на трав’яному газоні ідеально підійдуть бутси з позначкою SG, для занять у залі – з позначкою ID або FG. Якщо ви шукаєте кросівки для туризму та активного відпочинку, купуйте взуття з верхом із матеріалу, що не промокає. Багато таких моделей, а також безліч іншого спортивного взуття пропонує інтернет-магазин Kasta – вибирати на ньому дуже легко завдяки якісним кольоровим фото, детальним описам виробів і спеціальним розмірним таблицям.

Тепер ви знаєте, на що звернути увагу, купуючи спортивне взуття. «Правильні» кросівки збережуть здоров’я ніг та посприяють здобуттю спортивних перемог!

Як правильно обрати та де купити дитяче ортопедичне взуття? Поради при  покупці.Як правильно обрати та де купити дитяче ортопедичне взуття? Поради при  покупці.Як правильно обрати та де купити дитяче ортопедичне взуття? Поради при  покупці.

Ігри на свіжому повітрі. Поради.

 У наш час діти дуже мало проводять часу на свіжому повітрі. Вони віддають перевагу гаджетам та іграм у приміщенні, вважаючи їх більш привабливими, ніж прогулянки та ігри на вулиці.

    Але постійне сидіння (за партою, за комп’ютером чи з телефоном) та перебування в закритих приміщеннях негативно позначається на здоров’ї дитини (як зараз, так і в майбутньому). Крім того, небажання дітей гуляти на вулиці часто призводить до конфліктів і погіршення стосунків з батьками.

    Як же запобігти цьому й перетворити прогулянку на одне з улюблених занять? Розбираємося разом. Ігри на свіжому повітрі | Valeo & V

    Чому так важливо гуляти з дитиною?

    Насамперед варто зрозуміти, чому прогулянки є обов’язковою складовою режиму дитини. Та й не лише дитини: дорослим також необхідно гуляти хоча б 30 хвилин щодня. Адже під час прогулянки ми:

    1) дихаємо свіжим повітрям ( на вулиці повітря, без сумніву, чистіше, ніж у звичайній квартирі);

    2) очищуємо легені від домашнього пилу, алергенів, бактерій та інших шкідливих часток, прихованих від наших очей;

    3) отримуємо життєво важливий вітамін D (особливо необхідний для повноцінного розвитку організму, що росте);

    4) активізуємо обмінні процеси і покращуємо роботу всього організму;

    5) стимулюємо фізичну активність, що сприяє зміцненню імунітету і серцево-судинної системи;

·         Регулярні прогулянки роблять організм дитини більш стійким в боротьбі з різними захворюваннями.

    6) розвиваємо координацію, реакцію і тренуємо очі, запобігаючи проблемам із зором.

·         Так, численні дослідження доводять: міопія (короткозорість) прогресує повільніше в тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі. Спеціалісти припускають, що цьому сприяє природне освітлення та можливість дивитися на об’єкти вдалині.

    7) Крім того, виходячи щодня на прогулянку, ми запобігаємо безсонню. Діти, які за будь-якої погоди гуляють, сплять набагато краще і якість їхнього сну значно вища, що сприяє кращому відновленню організму.

    Як ми бачимо, для фізичного розвитку прогулянка є дуже важливою. А яка її психологічна цінність?

    Психологи запевняють, що прогулянка є також потужним засобом психічного розвитку дитини. Під час неї дитина може вийти за межі звичного, відкрити нове, отримати індивідуальний досвід — відчути, спробувати, доторкнутися до того, що її оточує.

    Так, практичний психолог Віра Посохова зазначає, що під час прогулянки дитина пізнає себе та довкілля, зокрема:

·         отримує різноманітні відчуття та емоції від того, що вона почула, побачила, створила власноруч, відтворила під час гри;

·         розширює знання та досвід (запам’ятовує те, що привернуло її увагу чи змусило замислитися);

·         розкриває творчий потенціал — уява та фантазія дитини активізуються, коли вона будує замки із піску, малює на асфальті чи вигадує нові ігри.

    А ще кожна прогулянка зумовлює естетичні переживання від того, що дитина споглядає красу навколишнього світу. У парку чи у дворі дитина має змогу спостерігати за явищами природи, помічати гру світла й тіні, відчувати аромат квітів та насолоджуватися співом пташок.

Які ігри можна запропонувати дитині під час прогулянки?

    Ми підготували для вас декілька ігор, які допоможуть урізноманітнити ваші прогулянки:

    1. «Послухай і скажи»

    Запропонуйте дитині закрити очі, вслухатися в навколишні звуки й описати, що вона чує — шелест листя, розмови людей, шум автомобілів, спів птахів.

·         Допомагайте малюкові формулювати речення повністю: «Я чую, що десь далеко сміються і грають діти».

    Так дитина буде навчатися аналізувати свої відчуття і надавати їм словесної форми.

    2. «Улюблений герой»

    Уявляємо героя улюбленого мультфільму та вигадуємо йому завдання на прогулянці.

·         «Оптимус Прайм наразі вирушає на завдання до магазину, а потім ми разом із ним підемо в ліс збирати квіти для принцеси (сестричці чи бабусі)!»

    Така гра точно не залишить дитину байдужою і допоможе зробити важливі справи (придбати покупки чи оплатити квитанції в банку)

    3. «Клумба в піску»

    Звичні ігри в пісочниці можна також подати по-новому. Спробуйте зробити з дитиною в піску невеличку «клумбу», прикрасьте її камінчиками, вставте в пісок красиві листочки й гілочки, травичку. Фантазувати можна досхочу, дитячий автомобіль може підвозити камінчики, ляльки милуватимуться «квітами» тощо. Заохочуйте дитину розвивати уяву, вигадуючи сюжет гри.

    4. «Захована іграшка»

    Візьміть на прогулянку кілька іграшок (кубик, машинку, зайчика та м’ячик). Крейдою намалюйте клітинки і в кожній з них — схематично якусь одну іграшку. Потім попросить дитину заплющити очі та відвернутися, а самі сховайте предмети на невеликій відстані. Нехай вона шукає й розкладає по клітинках. Коли знайде всі, змініть ролі.

    5. «Малюнки на асфальті»

    За допомогою крейди можете створювати разом картини на асфальті. Мама, наприклад, розпочинає: мДитячі рухливі ігри на свіжому повітрі - цікаві ігри з дітьми на вулиціалює коло, а потім каже: «Це — павук, спробуй домалювати йому лапки!». Або можна погратися в класики незвичної форми — намалювати равлика, пірамідку чи вежу.

    6. «Загублені листочки»

    Зірвіть (а восени — зберіть) листочки з різних дерев і давайте дитині їх по черзі, щоб вона шукала, на якому дереві вони ростуть. Не забудьте, похвалити дитину, коли вона впорається із завданням і розповісти їй про знайдені дерева.

    7. «Омріяна калюжа»

    Після дощу прогулянку також можна зробити цікавою. Взувайте чобітки — й гайда по калюжах! Пускайте по струмочках палички, уявляйте, що це кораблики, або зробіть їх із паперу. А ще прогулянки після дощу — це дуже корисно, адже свіже повітря зволожується, стає м’якшим та чистішим.

    8. «Шукаю-шукаю...»

    Загадайте дитині слово з предметів, що знаходяться поблизу, і назвіть його першу букву, кажучи «Шукаю-шукаю, відшукати хочу щось на букву...» д «". Дитина має озирнутися і назвати об’єкти на цю букву в зоні видимості. Наприклад, «Це дерево?», «Це дитячий садок?» тощо. Коли вона вгадає, то стане ведучим.

·         За допомогою такої гри дитина вчиться розбирати слова на літери та уважно аналізувати навколишнє середовище.

    9. «На що схожі хмаринки»

    Коли будете гуляти в хмарну погоду, пофантазуйте разом, на що ж схожі хмари над вами. Запропонуйте дитині розповісти, що вони їй нагадують, показати їхні окремі частини, скласти історію. Така гра чудово розвиває уяву і образне мислення.

    10. «Дослідники»

    Для різноманітності можна провести разом з малюком декілька експериментів: наприклад, показати, як мурахи поспішають на солодке або перевірити, на що перетворюються на морозі мильні бульбашки.

    Головне — пам’ятайте про те, що вам під силу перетворити звичайну прогулянку на справжню пригоду, повторення якої дитина чекатиме з нетерпінням.

 

Зручний одяг для спорту?

Спорт - невід'ємна частина життя сучасної людини. І наші успіхи або невдачі в цій сфері багато в чому залежать й від того одягу, в якому ми тренуємось. Одяг для спорту має підходити нам на 100%, а інакше ми ризикуємо травмуватися, перегрітися або й просто втратити мотивацію та перегоріти.

Які основні критерії для вибору спортивного одягу?

спортивные костюмы.jpg- Комфорт. Це найголовніше, на що варто звернути увагу при виборі одягу для спорту. В ньому повинно бути зручно, він не має здавлювати або, навпаки, спадати з тіла. Цей критерій стосується також безпеки, адже через скутість рухів цілком можливо отримати травму, бо навантаження на суглоби та м'язи стає надмірним або неправильним.

- Міцність. Під час тренувань одяг піддіється значним навантаженням, а якщо заняття проходить під відкритим небом - ще й впливу сонячного світла та вітру. Крім того, його перуть частіше, ніж повсякденний, й частіше він сохне на відкритому просторі під сонцем або у приміщенні, де повітря не відрізняється вологістю. Отже, полотно має бути зносостійким, шви міцними, а фурнітура якісною.

- Ергономічність. Важливо, що одяг для був адаптований для активної діяльності людини. Від того, наскільки продумани крій, сумісність матеріалів, елементи фурнітури, залежить те, наскільки адаптован одяг для конкретного виду спорту чи для активної діяльності взагалі. Крім того, він повинен пропускати повітря, щоб шкіра мала змогу дихати. А також бути гігроскопічним, тобто відводити вологу, забезпечуючи сухість та комфорт.

- Зовнішній вигляд. Останній за порядком, але не за важливістю критерій. Звісно, що в спортзалі також хочеться виглядати привабливо. Будь-яка дівчина захоче підкреслити переваги фігури, а недоліки - сховати. В нагоді стануть яскраві відтінки та фасони, що вигідно обіграють привабливі риси тіла.

Спортивний одяг для дитини - як вибрати?Спортивний одяг для дитини - як вибрати?

Ранкова зарядка для дітей: вправи для різного віку

 Ні для кого не є дивним, якщо дитина цілий день бігає, стрибає, робить якісь інші активні дії - словом, постійно знаходиться в русі.

Як цей потік рухів направити в потрібне русло? Адже рух приносить дітям велику радість, а без нього вони стають дратівливими або, навпаки, неприродно дорослими.

Якщо дитяча зарядка починає день дитини, а батьки все роблять для того, щоб такий початок дня для малюка став звичним, то з часом ця звичка перетвориться в необхідність, а надалі стане природною потребою людини.

Користь ранкової зарядки | Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І.  Литвиненка

Чи є сенс в ранковій зарядці для дитини?

Чи є користь від ранкової зарядки, якщо протягом дня дитина і так весь час знаходиться в русі? Звичайно, є, адже, незалежно від віку, люди, прокидаючись, ще деякий час знаходяться в млявому стані, поступово переходячи від сну до активного дня. Фізичні вправи вранці дозволять і маленькій дитині, і дорослій людині швидше вийти зі стану сну і активувати в собі ще сплячі життєві сили.

Ось тільки кілька переваг, які дає дитяча зарядка нашим дорогоцінним чадам:

  • допомагає швидше вийти з сонного стану;
  • піднімає настрій;
  • покращує самопочуття;
  • активізує працездатність;
  • заряджає енергією на весь день;
  • зміцнює здоров'я, покращує рухливість суглобів і підсилює кровообіг.

 

Як зробити дитячу зарядку цікавою

Щоб дитина полюбила робити зарядку вранці, вона повинна робити її разом зі своїм кумиром або авторитетом, наприклад з мамою або татом. Це в першу чергу! Другою умовою і фактором зацікавленості є художнє оформлення зарядки.

Що мається на увазі? Придумайте якісь вірші для кожного руху або комплексу вправ. Нехай дитяча зарядка супроводжується скоромовками, пісеньками, короткими віршами. Одночасно з зарядкою можна навіть вчити алфавіт або рахунок.

Ігрова форма відмінно допомагає привчати дитину до зарядки і робить її бажаним початком дня.

 

Час проведення

Тривалість ранкової зарядки залежить від віку дитини:

  • для новонародженого і немовляти зарядка полягає в масажі і вправах, і триває близько 15 хвилин.
  • діти від року, які вміють ходити, можуть виконувати гімнастичний комплекс самостійно;
  • для малюків 1-2 років тривалість одного заняття повинна бути близько 5 хвилин;
  • для 3-4 років - 5-8 хвилин;
  • 5-6 років - 8-10 хвилин;
  • ЯКІ ГОЛОВНІ ПРАВИЛА РАНКОВОЇ ЗАРЯДКИ ДЛЯ ДІТЕЙ?" | Стаття. Фізична культура7-10 років - 10-15 хвилин.

 


    

    






 Які «тихі» ігри можна запропонувати дитині?

Діти вдома — це зазвичай підвищене шумове тло. Зосередитися, працювати і залишатися спокійним у таких умовах дуже важко. І, як би ми не стримувалися, дітям доводиться чути «Не кричи!», «Говори тихіше! «Помовч!». А ми ж розуміємо, що дітям чути це постійно не дуже добре.

·         Крім того, дитячий та сімейний психолог Світлана Ройз відзначає, що багато дітей, щонайменше до 6 років, не вміють контролювати гучність мови. Їхні центри мовлення та когнітивного контролю все ще продовжують дозрівати. Тож, якщо вам здається, що ваша дитина занадто голосно розмовляє, ставтеся до неї з розумінням, адже це — її вікова особливість. Хоча, звісно, є сенс перевірити слух у лікаря, аби виключити можливі проблеми.

Психолог пропонує добірку «тихих» ігор зі своєї практики, які дозволять батькам трохи побути в тиші, а дітям напрацювати контроль за своїм мовленням.

1) «Пульт управління»

Для виконання цієї гри потрібно намалювати фломастером «кнопку гучності» на подушечках пальців дитини.

·         Наприклад, на вказівному пальчику червоним кольором поставте крапку — «Голосніше», на безіменному — синім кольором — «Тихіше».

Далі пропонуємо сказати слово, наприклад, «мама», або ім’я дитини, і натискаємо кілька разів на пальчик. Дитина має промовити його залежно від «кнопки» і кількості натискань «Голосніше» — «Тихіше».

·         Психолог пропонує довести промовляння слова до найбільшої гучності, а потім зупинитися на потрібній. Коли дитина знову буде говорити голосніше, посміхаючись, доторкайтеся до її «кнопки», або можете просити, щоб вона сама доторкнулася.

2) «Шпигуни» («Миші та кіт»)

Зазвичай діти дуже полюбляють перетворюватися на шпигунів, тож запропонуйте їм виконати спецзавдання якомога більш непомітно та професійно.

·         Малюкам сподобається варіант гри у мишок та кота — мишенята мають дуже тихенько пробратися і щось (заздалегідь домовлене) схопити так, щоб котик їх не піймав.

3) «Диригент»

Для цієї гри вам знадобляться музичні інструменти (можна зробити їх з підручних матеріалів — барабани з бляшаних банок, маракаси — з пластикових яєць Kinder та крупи, насипаної в них, тощо).

Коли музиканти будуть готовими до концерту, диригент змахує рукою вгору — і це сигнал для музикантів грати голосніше, рукою вниз — знижувати гучність, збирає руку в кулак — зупинити гру.

·         Психолог радить давати можливість дитині також побути диригентом.

4) «Літери різного розміру»

Разом з дитиною напишіть в рядок літери Р, З, Ж від маленької до величезної, і навпаки — від величезної до маленької.

Потім просимо дитину дивитися на літери, вимовляти звук, підвищуючи або знижуючи гучність (чим меншою є буква, тим тихішим має бути звук, і навпаки).

5) «Слухаємо тишу»

Кожні кілька годин влаштовуйте 2 хвилини тиші. Можна призначити дитину головною — коли задзвонить будильник, вона подає всім сигнал «Слухаємо тишу».

6) Шепотіння

Спробуйте почати говорити пошепки — дитина буде віддзеркалювати вас. Або періодично грайте в «Шепотуньки» — розмови в родині тільки пошепки.

7) «Голос на вимогу»

Складіть всі гучні голоси в вазу (не турбуйтеся, вони там не змішуються). Коли хочеться сказати голосно, свій голос потрібно «взяти» з вази.

8) «Крокодил»

Весела гра-пантоміма на вгадування задуманих слів. Під час відгадування дозволяється:

·         використовувати жести і міміку, танці, стрибки та кривляння;

·         приймати будь які пози; показувати слово цілком або частинами;

·         кивати головою «так» і «ні».

Але забороняється писати і малювати, вимовляти склади і літери (навіть без звуку, одними губами), показувати букви або передавати літери мовою жестів.

9) Спілкування мовою жестів

Спробуйте вигадати свою сімейну мову, де кожна буква — окремий жест.

·         Психолог відзначає, що гра — дуже хороша для дітей 4-5 років, і в сім’ї Світлани вона переходить з покоління в покоління, рятуючи в певних ситуаціях.

10) «Опера»

У цій грі розмови перетворюються на спів. Спробуйте проспівати фрази, які говорите один одному. Вони будуть сприйматися абсолютно по-іншому. 11) Перетворення Говоримо, як маленькі ліліпути, мишки або мурашки (а потім, як велетні або слони).

Скарбничка ігор для домашнього вжитку, які сподобаються дітям і дорослим на Learning.ua

12) «Мовчанка»

Хто перший скаже слово, той програв.

13) «Передаємо думку на відстані»

Спробуйте вгадати, про що подумав інший.

14) Якщо діти в суперечці кричать одночасно, психолог рекомендує дати всім прапорці (папірці з їхніми іменами, будь-які предмети) — щоб їх піднімали, коли хочуть «узяти слово».

15) А для трансформації вербальної агресії зробіть «плювалки» — паперові кульки, які можна видувати у відро, мішень тощо.

І найважливіше — Світлана нагадує обов’язково домовлятися про час, коли можна кричати.

Які ігри для розвитку сенсорних каналів можна запропонувати дитині?

Психолог переконує, що чим більше діти граються, тим вищою буде їхня навчальна мотивація. До того ж, дітям дуже потрібні ігри, які будуть вмикати різні канали сприймання.

·         «Гра — це завжди — і розвиток, і терапія, і адаптація. Сучасне покоління дітей не отримує необхідної кількості стимулів у різних каналах сприймання. У них перестимульований візуальний канал, решта — часто дефіцитарні. І різноманітні ігри — це сенсорна інтеграція. (Сенсорна депривація — недостатнє стимулювання сенсорних каналів)», — відзначає дитячий психолог.

Наводимо ідеї ігор від Світлани Ройз (психолог зазначає, що ігри підходять дітям 3-8 років, але нам здається, що вони будуть цікаві і старшим дітям, і навіть дорослим):

І. Візуальний канал сприймання:

1) Малювання:

·         розмальовок (роздруківки та книжки);

·         мандал (геометричних символів складної структури, що інтерпретуються як модель Всесвіту — прим.ред.);

·         одночасно на одному аркуші;

·         зубною щіткою;

·         долонями (ставити відбитки пальців і домальовувати деталі);

·         із закритими очима;

·         розміщення малюнків нитками.

2) Створення ангелів з макаронів.

3) Виготовлення іграшок з втулок від туалетного паперу.

4) Обривна аплікація

Для такої аплікації спочатку необхідно на дрібні шматочки руками порвати або кольоровий папір, або листки з журналів, а потім з обривків зробити колаж.

5) «Кольорові дні тижня»

Кожен день тижня називайте «своїм кольором» — наприклад, понеділок — червоний, вівторок — помаранчевий, середа — жовтий, і далі за кольорами веселки.

·         Світлана пропонує щодня одягати одяг або якусь деталь одягу певного кольору, шукати продукти такого кольору, або час від часу вигукувати — наприклад, «червоний» — і швидко торкатися до предмета цього кольору.

ІІ. Вербальний канал сприймання:

1) Вчити кожен день одне нове слово іноземною мовою.

·         З цього ж слова, написаного багато разів — можна зробити малюнок.

2) З букв одного слова — складати інші слова

Наприклад, з букв слова «Трансформатор» можна скласти «Торт», «Трон», «Березень», «Рот», «Форма», «Форт» та ін.).

3) Гра «Телеграма» — на кожну букву загаданого слова придумати слово, так щоб вийшло речення (наприклад, СЛОН — серйозний лікар оглядає ніс).

4) Співати

5) Говорити скоромовки

6) «Вгадай предмет» (частину тіла, транспорт тощо)

Учасники намагаються відгадати слово, ставлячи запитання, на які можна відповісти лише «так» або «ні».

ІІІ. Тактильний канал сприймання:

1) Ігри з кінетичним піском (з формочками, «Пасочки», «Пошуки скарбів»).

2) Використання підносів з крупами, в яких можна писати, малювати, ховати предмети (навіть дітям 8-9 років це подобається).

3) Ігри з водою — наприклад, запускати, кораблики по воді, рухати їх диханням тощо.

4) Домашні басейни з кульками.

5) Впізнавати предмети на дотик (цю гру люблять і дорослі діти). Можна запропонувати дитині розпізнавати продукти на смак, спеції і продукти — за ароматом.

Скарбничка ігор для домашнього вжитку, які сподобаються дітям і дорослим на Learning.ua

IV. Аудіальний канал сприймання:

1) Слухати тишу.

2) Закрити очі й розпізнати якнайбільше звуків.

3) Написати літеру «Р» в рядок — від зовсім маленької до величезної. А в іншому рядку від величезної до маленької. Просити дитину, щоб вимовляла звук, підвищуючи гучність (чим менша літера, тим тихіший голос), і навпаки.

4) З закритими очима вгадувати, по якому предмету вдарили (ложкою, олівцем тощо).

V. Просторове сприйняття, концентрація, 3D:

·         Такі ігри стимулюють також розвиток ділянок мозку, пов’язаних з математичними здібностями, критичним мисленням.

1) Магнітний конструктор.

2) Мозаїки (які можна, за порадою Світлани, попрасувати праскою і зробити підставками під чашки).

3) Орігамі.

4) «Джанга» — настільна гра, в якій гравці почергово дістають блоки з основи вежі і кладуть їх нагору, роблячи вежу все більш високою і все менш стійкою.

5) «Мікадо» — настільна гра японського походження, яка складається з бамбукових паличок (класичний варіант) чи дротиків, пофарбованих у певний колір.

6) Шашки, шахи, доміно.

7) Пазли.

8) Можна вчити дітей пришивати гудзики, вишивати, в’язати, плести макраме.

9) Запускання дзиґи і спостерігання за її кружлянням.

10) Домашній квест, пошуки скарбів.

11) Переміщуватися по кімнаті з закритими очима, орієнтуючись тільки на команди партнера по грі (можна давати інструкції — «Вправо», «Вліво», «Прямо», а можна грати мовчки — торкаючись до правого, лівого плеча, спини).

Які ще ігри будуть цікаві дітям?

Ми вирішили нагадати і запропонувати вам ще кілька цікавих варіантів настільних ігор:

·         Сортери для малюків (будиночки, кубики, машинки з фігурками для сортування, дошки (BusyBoard).

·         3D-пазли.

·         Лото.

·         Головоломки.

·         Доміно.

·         Ігри з кубиком і картою.

·         «Аlias» — гра, в якій необхідно допомогти друзям розгадати якомога більше слів з карток, даючи їм швидкі пояснення і натяки, але не називаючи саме слово. До речі, гру можна завантажити в якості додатка на телефон.

·         «Cortex» — гра з різноманітними завданнями, як-то знайти зайву картинку, допомогти коту наздогнати мишку і не заблукати в лабіринті, підібрати частинку пазла, аби скласти його, тощо.

·         «Морський бій» — розставляйте свої кораблі навіть на звичайному аркуші паперу й намагайтеся влучити по ворожих. Азарт кожному капітану гарантуємо!

·         «Dobble» — гра з круглими картками, на кожній з яких зображено вісім маленьких картинок. Картки так влаштовані, що на будь-якій парі карток є лише одна однакова картинка. Завдання в тому, щоб швидко її знайти і назвати. А взагалі в цій грі є п’ять різних варіантів правил.

·         «Монополія» — економічна стратегічна гра, учасники якої мають, використовуючи стартовий капітал, досягти банкрутства інших гравців. А Світлана Ройз пропонує ще такі веселі та цікаві ідеї для дозвілля:

1) «Ігри з диханням»:

·         мильні бульбашки;

·         аеробол — дуємо на обгортки з-під цукерок (або передаючи один одному, або, «задуваючи» голи);

·         задуваємо свічки;

·         намагаємося підтримувати в повітрі легкий предмет, наприклад, перо;

·         разом співати;

·         через широкі коктейльні трубочки дуємо на кульку з паперу — потрапляємо нею в «ціль».

2) «Соціальні ігри»:

·         рольові ігри з ляльками та іграшками, домашній театр;

·         театр тіней;

·         спільне приготування їжі, шоколаду (ігри «Кухня», «Ресторан») міні-спектаклі;

·         створення «халабуди» — будиночка з подушок і пледів;

·         зустрічі з друзями — в Zoom, чаті Вайбера та інших онлайн-сервісах;

·         «Оркестр» («інструментами» може бути все, що видає звук в будинку)

3) Рухливі ігри:

·         Твістер.

·         Пальчиковий твістер.

·         Стрибки на фітболі (замість батута — стрибки на дозволеній подушці).

·         Хованки.

·         Битва подушками.

·         Битва кульками.

·         Настільний футбол.

·         Танці (як варіант, танцювати «різний настрій»). Якщо зовсім мало місця, можна ниткою викласти кордон «танцполу» і ввести додаткове правило — за нього не виходити).

Психолог наголошує, що до 6 років діти прагнуть грати в «егоцентричні» ігри — за своїми правилами. Але коли ми пропонуємо їм гру з встановленими правилами — це готує їх до «дорослого» життя, в якому потрібно дотримуватися певних норм.

Тож пробуйте різні запропоновані варіанти, дозвольте собі грати, пустувати разом з дитиною, і нехай її щасливі оченята надихають вас на нові звершення.

Гарних та захопливих вам ігор!

 


Яким спортом краще зайнятись дитині?

 

Як і дорослі, діти повинні займатися спортом. Фізичне навантаження, відіграє особливу роль для росту і розвитку дитини. Гнучкість, міцні м'язи, витривалість та інші корисні якості досягаються завдяки регулярній фізичній активності. Але все це, у жодному разі не означає, що дитина повинна ходити в спортзал і виснажувати організм важкими тренуваннями. До того ж вважається, що моральна готовність до професійної спортивної діяльності, у дитини формується тільки до десяти років. Рухливі спортивні заняття та ігри можуть цілком підійти дітям п'ятирічного віку. Однак подібні заходи вимагають чіткої організації місця і часу.

Проте, коли краще віддати дитину в спорт і які види спорту для дітей вибрати, і піде мова в цій статті.

Дитина і спорт - підготовчий етапЗ якого віку дитині можна займатись спортом | Волинь 24 - новини Волині та  Луцька

Перед тим, як віддати дитину займатися яким завгодно видом спорту, слід пройти повне обстеження у профільних фахівців. Перш ніж дізнаватися, які спортивні школи або секції є у вашому місті, необхідно відвідати педіатра, отоларинголога, хірурга, окуліста, і проконсультуватися, чи немає у вашої дитини протипоказань до заняття тим чи іншим видом спорту для дітей.

Адже в даному випадку ми хочемо з вами не нашкодити зростаючому організму спортивними навантаженнями, а навпаки зміцнити здоров'я і розвинути фізичні дані дитини.

Коли віддавати дитину в спорт

Різному дитячому віку рекомендуються і різні види спорту.

Для найменших

Після того, як малюк народився, ви вже можете займатися з ним «спортом». Це буде звичайна гімнастика для найменших діток, яка заснована на масажі, дотиках, вправах з допомогою маминих рук або фітболу для дітей. Крім того, деякі батьки практикують динамічну гімнастику.

Для дитини в 2 роки

З дитиною 2-3-х річного віку ви можете займатися спортом, або скоріше, фізичним розвитком, вдома. Можна купити шведську стінку, карімат, різні дитячі тренажери. У такому віці діти та спорт просто нерозривні - малюки досить активні, тому під час прогулянок на свіжому повітрі дозволяйте їм бігати, гратися, висіти на турніках. Сьогодні дуже багато нових дитячих майданчиків облаштовані тренажерами - звикайте відвідувати їх разом з дитиною.

Для дітей з 3 років

З 3-4 років можна починати займатися фігурним катанням, плаванням, художньою або спортивною гімнастикою, спортивною акробатикою та іншими видами спорту, де потрібна пластичність і гнучкість, адже розвинути ці якості в більш пізньому віці вже важче.

Для дітей після 5 років

У 5-6 років можна звернути увагу на такі види спорту для дітей, як футбол, хокей, великий теніс, спортивні або бальні танці та легку атлетику.

 

              Вибираємо правильно, яким спортом займатися дітям

Правила та види йоги

Йога – це мистецтво, яке, як і будь-яке інше, не всім дано пізнати і зрозуміти. У першу чергу, важливо розуміти, що це не особливий різновид фітнесу або спорту. Це релігійно-філософські вчення Індії з метою пізнати себе, своє тіло і свій внутрішній світ, а також навчитися керувати власною психікою і фізіологічними процесами організму. На сьогоднішній день існує величезна кількість напрямків йоги.

Аштанга-віньяса йога

Як правило, цей вид йоги рекомендують тим, хто ніколи раніше з даними вченням не був знайомий і вважає, що йога це нудно і незрозуміло. Аштанга-віньяса йога являє собою комплекс динамічних вправ, які виконуються в енергійному ритмі з правильною постановкою дихання. В результаті, при регулярному відвідуванні, даний напрямок гарантує як результат підтягнуте тіло, пластичність і енергетичний заряд.
 
Хатха-йога
 
Це найпоширеніший вид йоги на заході. Практикувати Хатха-йогу слід починати в ознайомлювальних занять. Так як цей вид йоги є більше фізичним, ніж духовним. Підготовчі курси вбережуть вас в подальшому від небезпечних для здоров’я помилок і травм. Початковий рівень Хатха-йоги починається з вивчення асан і правильного їх виконання, розвитку навички балансування, зміцнення м’язового корсету, а також розслаблення і витягнення тіла. Метою даного тренінгу є досягнення об’єднання розуму, тіла і духу через фізичне навантаження. Після відвідин занять Хатха-йогою результат проявляються негайно. Вже через кілька тренувань ви відчуваєте легкість і абсолютна відсутність напруги у всьому тілі.
 
Бікрам-йога
 
Вона ж гаряча йога. Свою назву цей напрям отримав на честь засновника – індійця Бікрама Чоудхарі, який став національним чемпіоном Індії з йоги у 13 років. На жаль, в 17 років Бікрам отримав серйозну травму коліна, і лікарі повідомили йому, що він більше ніколи не зможе ходити. У зв’язку з цим Бікрам і його вчитель розробили спеціальні вправи реабілітаційного характеру для відновлення тіла після травми. Даний комплекс асан виконувався в нагрітому приміщенні. Таким чином м’язи розігріваються швидше і стають більш пластичними, що істотно знижує ризик отримати додаткові травми. В результаті численних старань за допомогою даного методу Бікрам повністю відновив своє коліно. На сьогоднішній день Хот-йога використовується з метою зміцнення частин тіла в певному порядку, а також для удосконалення роботи серцево-судинної, дихальної та опорно-рухової систем нашого організму. Крім того, враховуючи умови в яких проходять заняття спостерігається ефективне зниження ваги.
 
Кундаліні йога
 
Напрям сучасної йоги, яке є видом для просунутих користувачів. Велика кількість західних знаменитостей захоплюється Кундаліні йогою. Заснована на системі вправ покликаних розкрити потенціал людини через підняття енергії кундаліні (подання про енергію, зосередженої в основі хребта) за допомогою медитації, комплексу асан і мантр. Цей вид йоги також є дуже динамічним і абсолютно не нудним. Крім того, на заняттях ви зможете стати свідком і прийняти участь в распевании різних мантр. До останнього потрібно бути готовим морально.

https://vip-divan.su/800/600/https/st2.depositphotos.com/8373836/11749/v/950/depositphotos_117491866-stock-illustration-kids-yoga-poses-vector-illustration.jpg

Йога для дітей

images.jpgДитяча йога  це своєрідна гімнастика, що здатна зміцнити тіло і покращити когнітивні функції мозку. 

Попри те, що для занять йогою немає вікових обмежень, експерти вважають найоптимальнішим віком для початку занять дошкільний та молодший шкільний вік (6-8 років). У цьому віці дитина вже здатна сприймати пояснення до вправ для правильного виконання.

Особливо корисна йога учням початкових та середніх класів, адже у цьому віці відбувається бурхливий ріст і розвиток.

Довгі години за партами, важкі наплічники та емоційне виснаження негативно впливають на формування здорового організму.

Регулярні заняття йогою сприяють пластичності, формують правильну поставу, покращують координацію рухів та здатність концентруватися. Також його здатна зняти стрес і тривожність, покращити сон та настрій. 

Йога для дітей молодшого віку (3-5 років) складається переважно з динамічних вправ, оскільки дітям важко довго знаходитися в одній позі.

images (5).jpgАктивні вправи можна поєднувати зі статичними в ігровій формі, наприклад за допомогою гри "море хвилюється раз". Щоб налаштувати дитину на релаксацію наприкінці заняття, необхідно вдатися до метафоричних образів. Тут фантазія батьків (або викладачів) немає меж.

Цікаві назви поз "собака писком донизу", "устриця", "крендель" здатні викликати інтерес у дитини та заохотити до занять.

Чим старшою стає дитина, тим більше статичних поз можна додавати у практику.

Саме статичні вправи сприяють розвитку концентрації уваги, витривалості та цілеспрямованості.

Для дітей молодшого шкільного віку заняття йогою має включати вправи, що витягують і скручують хребет.

Вони допоможуть зняти навантаження з хребта, а також сприятимуть формуванню правильної постави.

Виконання вправ для шийного відділу хребта покращить циркуляцію крові у шиї, що запобігатиме головним болям. 

0c78d9abc7bd0ea2391d4d0d3fe91186.jpg







                                                      

Пальчикова гімнастика – це спеціальні ігри, спрямовані на розвиток інтелектуальних здібностей дітей. У процесі регулярних тренувань у малюків не тільки формуються основні навички, а й налагоджується більш тісний емоційний контакт зі своїми батьками.

На думку фахівців, пальчикова гімнастика позитивно впливає на розвиток дрібної моторики, мислення і мовлення дошкільнят. Відомому педагогу і письменнику В. А Сухомлинському належить фраза: «Розум дитини перебуває на кінчиках його пальців»







                               

Йога для дітей 



























                                  






                                   

                                          
















👫Фізкультхвилинка "Чого бояться мікроби"

 Нагадуємо , що однією з небезпек для здоров'я є мікроби. Читаємо віршовані рядки, а діти виконують рухові дії та змінюють вираз обличчя згідно зі змістом тексту.

Мікроби бояться, коли я вмиваюсь
(Імітують процес умивання)
Коли рушничком я чистеньким втираюсь
(Діти показують, як вони "втирають рушничком обличчя")
Коли мию руки - звичайно, із милом,
(Зображують старанне миття рук)
Коли тру у ванні мочалкою тіло.
(Показують, як користуються мочалкою під час купання)
Як тільки відкрию кватирку в кімнаті -
(Крок уперед - малята "відкривають уявне вікно")
Вони починають щодуху тікати,
(Швидкий біг із виразом остраху на обличчі)
Бо свіже повітря корисне для мене,
Інфекціям же, навпаки, - неприємне!
(Хитають головою, скривившись)
Не люблять мікроби всі вимиті фрукти,
(Діти зображують миття фруктів під краном)
І якісні страви, і свіжі продукти,
(Імітують процес їжі ложкою.)
Зарядка і спорт, гартування й режим - 
(Імпровізовані фізкультурні рухи0
все це аж до жаху огидливе їм!
(Малята присідають і закривають обличчя руками)










               

«Сухе» плавання: особливості та користь

   Підготовка плавців передбачає регулярні тренування у водному середовищі, а й продумані фізичні вправи на суші. Завдяки таким комплексним заняттям підтримується хороша фізична форма, а також покращуються та відпрацьовуються плавальні навички. За допомогою системи тренувань підвищується ефективність тренувального процесу задля досягнення максимально високого результату.

 

Що являє собою «плавання на суші»

«Сухе плавання – додатковий комплекс вправ поза водним середовищем, за допомогою яких розвивається витривалість, гнучкість, розтяжка, м'язова підготовка, а також освоюється та покращується техніка плавання. Ідеально розпочинати знайомство з плаванням саме на суші. Сухе плавання - це не тільки розминка або пробіжка.
 
Вправи на суші є процес роботи з м'язовою масою. Такі фізичні вправи допомагають задіяти та опрацювати ті групи м'язів, які, як правило, не беруть участь у тренуваннях з плавання. Компенсуючи недостатність розвитку певних м'язових груп опорно-рухового апарату, усувається дисбаланс та покращується координація.
У чому користь сухого плавання?
Таким чином, заняття на суші дозволяють:
·        удосконалити техніку плавання;
·        розвинути силу, швидкість та витривалість у плавця;
·        розтягнути мускулатуру;
·        збільшити гнучкість та рухливість суглобів;
·        точково опрацьовувати групи м'язів;
·        досягти хороших тренувальних та спортивних результатів;
·        підтримувати фізичну форму.
    Крім поліпшення загальних рухових навичок, певна група вправ з сухого плавання імітує рухи у воді, що допомагає максимально зміцнити та натренувати ті цільові групи м'язів, які задіяні в процесі плавання.
    Любителі-плавці, які хочуть добре засвоїти техніку та працювати над результатом, також мають використовувати сухе плавання на тренуваннях.
Крім цієї вправи на суші незамінні у тих випадках, коли немає можливості займатися у водному середовищі. Правильне відпрацювання рухів дозволяє підтримувати м'язи в тонусі та в майбутньому покращити техніку.
Для новачків заняття на суші допомагають уникнути незручності та розгубленості, працюючи в комфортних та звичних для організму умовах.

 


Сухе плавання: навіщо і кому потрібно     

                       images.jpg

Професійним плавцям не завжди потрібен басейн, щоб плавати. Більше того, їм часто потрібно «плавати» без води. Що таке сухе плавання, кому і для чого воно потрібно розглянемо в нашій статті.

Для кого потрібно сухе плавання

По суті, сухе плавання  ̶  це комплекс тренувань, що імітують цей самий процес у воді. М’язи задіюються ті ж самі, інше лише середовище. Додатково включаються ще деякі вправи, які покращують загальний рівень фізичної підготовки та розвивають силу, витривалість, швидкість, спритність і гнучкість.

Сухим плаванням займаються усі професійні плавці незалежно від рівня майстерності. Для новачків такі тренування потрібні, щоб у звичному комфортному середовищі пропрацювати певні рухи і дихання і вже підготованими виходити на воду. Більш досвідчені спортсмени на тренуваннях вдосконалюють набуту техніку. Крім того, вправи з сухого плавання використовуються в якості розминки перед заняттям в басейні, щоб розігріти тіло, зменшити нагрузку на м’язи у воді і покращити координацію.

Сухе плавання: навіщо і кому потрібно462original1630125457.jpg

                              

 

Переваги плавальних тренувань на суші

Найголовнішою перевагою сухих тренувань є доступність. Адже займатися можна в звичайному залі або навіть дома задіюючи лише вагу власного тіла без додаткового інвентарю. Також сухе плавання  ̶  дуже дієвий спосіб не втратити фізичну форму і продовжити розвиватися в обраному виді плавання на період, коли немає можливості відвідувати басейн. Особливо в карантинних реаліях це було дуже актуально. 

Деякі рухи і якості, зокрема витримку і гнучкість, важко тренувати у воді. З ними легше і ефективніше працювати на суші і вже з напрацьованим досвідом іти у басейн. Деякі рухи навпаки простіше виконувати у воді за рахунок її виштовхувальної сили. Тому при сухих тренуваннях більше укріплюється м’язовий каркас спортсмена.

 

 

                           Сухе плавання: навіщо і кому потрібноimages (1).jpg















Цікаві ідеї , для ігор вдома👍
                                                       
                                                       Граємо вдома







      







Загартування для попередження багатьох хвороб

                                                                                        С.Г. Зибелін
 Загартовування є науково обгрунтованим систематичним використанням природних факторів природи для підвищення стійкості організму до несприятливих умов навколишнього середовища.
Як відомо, здоров'я людини на 10 - 20% залежить від спадковості, 10 - 20% - від стану навколишнього середовища, 8 - 12% - від рівня охорони здоров'я і 50 - 70% - від способу життя. Важливу роль у формуванні здорового способу життя відіграє й загартовування. Загартовування як фактор підвищення опірності організму до різних метеорологічних умов відомий із старовини. Дійшовший до нас досвід загартовування налічує понад тисячу років. У своїй праці "Канон лікарської науки" Абу Алі ібн-Сіна (Авіценна) говорить про купання в холодній воді, в тому числі і дітей раннього віку. Російський літописець Нестор у Х столітті описував, як відразу після народження, немовлят починав парити в лазні і купати в холодній воді. Стародавні скіфи, за свідченням Геродота і Тацита, також купали своїх новонароджених дітей в холодній воді. Помилковою є думка, що гартують процедури протипоказані ослабленим дітям. Тільки гострі гарячкові захворювання є протипоказанням до загартовування.

                     Необхідно дотримуватися таких правил:
• Систематично використовувати гартувальні процедури у всі пори року, без перерви із поступовим збільшенням дози дратівної дії.
• Правильно підбирати і дозувати гартувальні процедури індивідуально для кожної дитини з урахуванням віку.
• Всі гартувальні процедури повинні проводитися на тлі позитивних емоцій.

Порушення цих правил призводить до зниження або відсутності позитивного ефекту від загартовування, а іноді й до гіперактивації нейроендокринної системи і подальшого її виснаження.
Загартовуючі заходи поділяються на загальні та спеціальні.
Загальні включають правильний режим дня, раціональне харчування, заняття фізкультурою.



                До спеціальних загартовуючих процедур відносяться:               
• загартовування повітрям (повітряні ванни),
• загартовування сонцем (сонячні ванни),
• загартовування водою (водні процедури).

Повітряні ванни
Першою загартувальною процедурою для немовляти є повітряні ванни. Необхідно пам'ятати, що температура повітря в кімнаті для новонародженої дитини повинна бути 23 ° С, у віці від 1 до 3 міс. - 21 ° С, від 3 міс. до 1 року - 20 ° С; старше 1 року - 18 ° С. Грудні діти мають високі енергетичні витрати й споживання кисню (більше ніж у дорослих в 2,5 рази), тому необхідно провітрювати приміщення 4 - 5 разів на день по 10 - 15 хв. взимку, тримати влітку майже постійно відкритими кватирки. Провітрювання за допомогою кватирки або фрамуги проводять у присутності дітей; температура повітря знижується на 1 - 2 ° С, що є гартувальним чинником. Наскрізне провітрювання бажано робити при відсутності дитини в кімнаті. Можливе використання кондиціонерів і систем мікроклімату, які автоматично регулюють температуру і вологість.
У літній час новонароджених можна виносити на прогулянку практично відразу після народження, спочатку на 20 - 40 хв, швидко збільшуючи час до 6 - 8 год в день.
Взимку дітей вперше виносять на вулицю у віці 2 - 3 тижнів при температурі повітря не нижче -5 ° С на 15 - 20 хв. і поступово доводять знаходження на повітрі до 1,5 - 2 год 2 рази на день.
Безпосередньо повітряні ванни починають проводити ще в пологовому будинку, коли при зміні пелюшок дитина залишається на короткий час без одягу.       Повітряні ванни потрібно проводити в добре провітрюваному приміщенні при температурі повітря 20 - 22 ° С (для немовлят) і 18 - 19 ° С (для дітей 1 - 2 років). Спочатку тривалість процедури становить 1 - 2 хв., Кожні 5 днів вона збільшується на 2 хв. і доходить до 15 хв. (Для дітей до 6 міс.) І до 30 хв (після 6 міс.). Повітряні ванни обов'язково повинні поєднуватися з гімнастичними вправами.





                                                       Загартування сонцем

     Ультрафіолетові промені активно впливають на імунологічну резистентність організму. Однак, чим менше вік дитини, тим вище чутливість до ультрафіолетових променів. Тому сонячні ванни дітям до одного року протипоказані. З обережністю вони призначаються і дітям від 1 року до 3 років, і тільки в більш старшому віці їх проводять досить широко. У розсіяних сонячних променях досить багато ультрафіолетових і порівняно мало інфрачервоних променів, які викликають перегрівання організму дитини, що особливо небезпечно для дітей з підвищеною нервово-рефлекторної збудливістю. Восени, взимку і навесні прямі сонячні промені не викликають перегрівання, тому потрапляння їх на відкрите обличчя дитини не тільки припустиме, але й необхідно. Влітку рекомендують проводити світлоповітрянні ванни при температурі повітря 22 ° С і вище для грудних дітей і при 20 ° С для дітей 1 - 3 років, краще в безвітряну погоду. Тривалість першої ванни у грудних дітей 3 хв., У більш старших - 5 хв. з щоденним збільшенням до 30 - 40 хв і більше. Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря 30 ° С і вище. Після сонячних ванн дітям призначають водні процедури. Так як при вологій шкірі відбувається переохолодження організму, обов'язково потрібно витерти дитину, навіть якщо температура повітря висока.

                                                      Водні процедури
     Теплопровідність води в 30 разів, а теплоємність в 4 рази більше, ніж повітря, тому водне загартовування робить більш потужний вплив на організм у порівнянні з повітряними процедурами. Методика водного загартовування залежить від віку дитини. Необхідно в звичайні водні процедури (умивання, підмивання, купання) вносити елемент загартовування.
Водні процедури ділять на традиційні і нетрадиційні, або інтенсивні.
Традиційні водні процедури:
Вік дитини від народження до 2 - 3 міс.
1.Загальні ванни - дитини купають щодня водою температури 37 - 36 ° С протягом 5 хв., Потім обливають водою з температурою на 2 ° С нижче.
2.Підмивання, умивання, що триває 1- 2 хв., Спочатку проводять при температурі води 28 ° С, через кожні 1 - 2 дні і знижують на 1 - 2 ° С і доводять до 20 - 22 ° С.
3.Місцеве вологе обтирання - рукавичкою, змоченою водою температури 33 - 36 ° С, обтирають ручки від кисті до плеча, потім ніжки від ступні до коліна протягом 1 - 2 хв. Один раз на п'ять днів температуру знижують на 1 ° С і доводять до 28 ° С. Кожну частину тіла витирають насухо до легкого почервоніння відразу після його вологого обтирання.
Вік дитини від 2 - 3 до 9 - 10 міс.
. 1.Загальні ванни - дитини купають щодня водою температури 37 - 36 ° С протягом 5 хв., Потім обливають водою з температурою на 2 ° С нижче.
. 2.Підмивання, умивання, що триває 1 - 2 хв., Спочатку проводять при температурі води 28 ° С, через кожні 1 - 2 дні і знижують на 1 - 2 ° С і доводять до 20 - 22 ° С.
3.Загальне вологе обтирання. Спочатку обтирають верхні кінцівки, потім нижні і, нарешті, груди і спину. Температура води така ж, як при місцевих обтираниях. У воду можна додати сіль (2 чайні ложки солі на 1 склянку води). Необхідно дотримуватися правила - кожну частину тіла витирати насухо відразу після її обтирання.

Вік дитини від 9 - 10 міс. до 1 року
 1.Загальні ванни - дитини купають щодня водою температури 37 - 36 ° С протягом 5 хв., Потім обливають водою з температурою на 2 ° С нижче.
 2.Підмивання, умивання, що триває 1 - 2 хв., Спочатку проводять при температурі води 28 ° С, через кожні 1 - 2 дні і знижують на 1 - 2 ° С і доводять до 20 - 22 ° С.
3.Загальне обливання. При цій процедурі дитина може сидіти або стояти. Гнучкий шланг душа потрібно тримати на відстані (25 - 30 см) від тіла дитини . Необхідно щоб стумінь води був сильний. Спочатку обливають спину, потім груди, живіт,й в останню чергу руки. Після обливання витирають насухо до легкого почервоніння. Спочатку температура води 35 - 37 ° С, потім кожні 5 днів її знижують на 1 ° С і доводять до 28 ° С.

                      Контрастне і нетрадиційне загартовування.
    До інтенсивних (нетрадиційних) методів загартовування відносять будь-які методи, при яких виникає хоча б короткочасний контакт оголеного тіла людини зі снігом, крижаною водою, повітрям мінусової  температури.
    Є достатній досвід інтенсивного загартовування дітей раннього віку в батьківських оздоровчих клубах. Однак практично немає наукових досліджень, що свідчать про можливість використання цього виду загартовування. Тому більшість авторів, що займаються питаннями загартовування дітей раннього віку, вважають купання дітей у крижаній воді протипоказаним.
    Існує контрастне загартовування як перехідний щабель між традиційним і інтенсивним загартовуванням: контрастні ванни для ніг, контрастне обтирання, контрастний душ, сауна, російська лазня та ін. Контрастне загартовування ефективніше загартовування тільки холодом. Найбільш поширеним методом для дітей є контрастне обливання ніжок (можна обливати холодні ноги холодною водою, ноги попередньо потрібно зігріти).
     Існують і так звані фармакологічні методи загартовування - застосування імуностимуляторів, що підсилюють інтерферонообразовання (продігіозан, левамізол, тімолін, Т-активін і ін). Деякі автори рекомендують їх використовувати для профілактики частих респіраторних захворювань у дітей раннього віку. Однак питання це недостатньо вивчене, і результати проведеного терапевтичного досвіду свідчать про відсутність впливу лікування імуностимуляторами на рівень і динаміку респіраторної захворюваності.




Немає коментарів:

Дописати коментар